IDOSK8.com to najważniejsze skate newsy ze świata i Polski w jednym miejscu. Nie musisz wchodzić na inne strony w poszukiwaniu nowych filmów, ja to robię za Ciebie, nieprzerwanie od dwóch lat i nie zamierzam przestać. Teraz mamy tutaj również forum, gdzie możesz porozmawiać o deskorolce lub coś po prostu kupić czy sprzedać.
SZUKAJ
DODAJ

Penny Skateboard Australia Commercial

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Wygląda na to, że w Chinach chłopaki mają pełne ręce roboty produkując te plastikowe deski, najpierw Stereo, potem Fish, dalej Globe, a teraz australijska firma Penny skateboards wyczuła w tym interes. W skuteczność tego biznesu średnio mi się chce wierzyć, ale przynajmniej wszystkie te firmy startują z ciekawymi reklamami, które bardzo przyjemnie się ogląda.


5 komentarzy

 • 1
  sebastian
  8 grudnia 2011 - 11:14 | Permalink

  Firma penny skateboards jako pierwsza zaczela robic repliki desek z lat 70-tych. w tym roku przeniesli swoja fabryke z australi do chin gdzie fabryki sprzedaly modele desek innym firma takim jak stereo czy globe. Wiele innych firm ma w planach do wiosny wypuscic wlasna wersje tych desek. Popularnosc tych desek rosnie caly czas w calej europie. Penny mialo zloty biznes ale przy probie zmniejszenia kosztow i przeniesienia fabryki do chin zjebalo sprawe. pzdr 600.

   
 • 3
  ahoj
  8 grudnia 2011 - 12:14 | Permalink

  jestem tylko ciekaw kiedy będą normalne decki z tworzywa sprzedawać

   
 • 4
  asdf
  8 grudnia 2011 - 17:43 | Permalink

  Wtedy to już nie będą normalne decki.

   
 • 5
  madeinchina
  26 czerwca 2014 - 16:47 | Permalink

  Parę suchych faktów na początek potwierdzających sens następnych zdań. Deskorolka powstała w połowie XX wieku, wymyślona przez surferów, związana w dużej mierze z punkrockiem, a w późniejszych latach z rapem, od zawsze odznaczała się dużym czynnikiem kontrkulturowym. Skaterzy reprezentowali buntowniczy styl życia, a sama deskorolka stanowiła dla nich coś więcej niż tylko środek transportu czy urządzenie do wykonywania „ewolucji”. Wszystkie ww. elementy tworzyły spójną całość, dzięki którym wielu ludzi poświęcało się kawałkowi deski z czterema kółkami w pełni. Styl ubierania, gusta muzyczne, poglądy polityczne sposób postrzegania świata itp. były ukierunkowane przez deskorolkę oraz innych jeżdżących z którymi człowiek się spotykał. Nie chcę żeby to był kolejny wywód na temat tego, że kiedyś było pięknie i wszystko miało bezcenną wartość, a teraz tylko komercjalizacja i zero zajawy, ale jednak trzeba zauważyć pewną przykrą zależność. Kiedyś osoby jeżdżące mogły się oburzyć, z powodu faktu, że wszystkich w szerokich spodniach nazywano skejtami, pomimo że w życiu nie stali na deskorolce, natomiast dzisiaj wielu jeżdżących na „deskorolkach” nikt nie powinien nazywać skejtami. Małe plastikowe wynalazki (jak na filmie powyżej) robione na wzór tych sprzed 50 lat, czy długie deski mające zapewnić duże prędkości, w żaden sposób nie spełniają funkcji przypisanej deskorolkom. Pozbawione całej, szeroko rozumianej kultury deskorolkowej, bardzo często nie służą już nawet za środek transportu. Stały się tylko i wyłącznie elementem dizajnu pasującym do pseudo-wyluzowano-buntowniczego wizerunku grzecznych i bogatych dzieciaków. Niestety zjawisko jest tak ogromne że raczej nie możemy nic na to poradzić, jednak zdecydowanie musimy o tym pamiętać i jednocześnie być w pełni świadomi że ta „nasza” deskorolka jest właściwym wyborem, a wszystko inne tylko nieudolnym naśladownictwem. Poza tym chwilowość tego zjawiska będzie zapewne równie krótka jak każda inna moda, więc nie ma się czym przejmować i zwyczajnie dalej robić swoje. Na koniec. Nie namawiam do pogardy ani żadnych niewłaściwych zachowań, ale pamiętajcie! Jeżeli kiedykolwiek znajdziecie się w konfrontacji słownej z jakimś zniewieściałym mężczyzną, bądź nieco męską kobietą, którzy będą wam chcieli przedstawić zalety tych modnych wehikułów, po prostu nie wdając się w zbyt długą dyskusję, powiedzcie wprost, że to co robią jest śmieszne i nawet w mikro części nie równa się z jazdą na prawdziwej deskorolce. PEACE

   
 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Przed dodaniem komentarza, policz: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.