IDOSK8.com to najważniejsze skate newsy ze świata i Polski w jednym miejscu. Nie musisz wchodzić na inne strony w poszukiwaniu nowych filmów, ja to robię za Ciebie, nieprzerwanie od dwóch lat i nie zamierzam przestać. Teraz mamy tutaj również forum, gdzie możesz porozmawiać o deskorolce lub coś po prostu kupić czy sprzedać.
SZUKAJ
DODAJ

Monthly Archives: marzec 2015

Szponta #40: Eleganckie 4urodziny 1st FLOOR z Lolo Ferari

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (10 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Ładnie się bawią na tym 1st floor.

FINAŁ – Battle of the Ceglana

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Fajny evencik na PTG – skejci razem zawsze spoko.

Sklep u Golana X Boardthing.eu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (28 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...

Zobaczcie jak kozacko wjechał Sebastian Sarysz z Krakowa na katowickim PTG, trickowo na maksa dobrze to lubię.

Polish Skate Federation

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (18 votes, average: 3,39 out of 5)
Loading...

Zrzut ekranu 2015-03-31 o 12.27.35

W niedzielę 29 marca 2014 roku doszło do pierwszego spotkania w Polsce pomiędzy Polskim Komitetem Deskorolkowym, a działaczami i skaterami z wielu stron polski reprezentującymi różne pokolenia deskorolkowców.

Polski Komitet Deskorolkowy został oficjalnie powołany w dniu 19.02.2015, przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich, który to istnieje od 1993 roku i w swoim statucie zatwierdzonym przez Ministra Sportu oprócz sportów wrotkarskich posiada, jako jedyny organ nadzorczy w kraju, dziedzinę skateboarding. W jego skład weszli Maciej Heczko, Piotr Wiśnia i Grzegorz Górski.

Polski Związek Sportów Wrotkarskich jest organizacją podlegającą bezpośrednio Ministerstwu Sportu, co oznacza, że w myśl ustawy Ministerstwa daje mu pełną i jedyną kontrolę nad skateboardingiem jako Polski Związek. W Europie podlega on bezpośrednio pod organizację FIRS, która to zajmuje się organizacją Mistrzostw Świata, która to z kolei podlega bezpośrednio Komitetowi Olimpijskiemu.

Spotkanie miało na celu:

* Zaproszenie wszystkich działaczy Polskiej sceny skateboardowej do zjednoczenia się i działania na rzecz rozwoju skateboardingu oraz reprezentowania go na polskiej, a także międzynarodowej scenie.

* Przedyskutowanie zmiany nazwy oraz logotypu PZSW na odpowiednią dla zrzeszanych, znacząco różniących się od siebie konkurencji (proponowana nazwa Polish Skate Federation) oraz stworzenie nowej strony internetowej rozdzielającej dyscypliny, które zrzesza związek i nowe formy komunikacji społecznej.

* Omówienie organizacji pierwszych oficjalnych przystanków Mistrzostw Polski w skateboardzie i wyłonienie oficjalnego Mistrz Polski, który będzie miał prawo reprezentować nasz kraj na oficjalnych Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, World Games oraz w przyszłości prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich.

* Omówienie i przedyskutowanie, oficjalnych licencji sędziowskich, licencji zawodniczych oraz organizację i przeprowadzenie kursów instruktorskich z dziedziny skateboarding.

* Omówienie i poinformowanie o stworzeniu nowych komisji pod Polskim Komitetem Deskorolki z zakresu sędziowania, delegatów, reprezentacji Polski czy kontroli zleceniodawców w zakresie pracy instruktorów w skateparkach.

* Poinformowanie o szansach oraz gratyfikacjach dla przyszłych zawodników biorących udział w oficjalnych Mistrzostwach Polski jakimi będą stypendia, możliwość dostawania się na Wyższe Uczelnie, AZSy, Kluby Sportowe oraz powołania do Reprezentacji Polski.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że skateboarding jest czymś więcej niż tylko dyscypliną sportu, dlatego doceniamy stanowisko Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który tworząc Komitet Deskorolkowy pozostawia decyzyjność i stworzenie struktur tej organizacji skaterom.

Wszystkich, którzy reprezentują społeczności skateboardowe w Polsce i w jakiś sposób nie mogli znaleźć się na spotkaniu zapraszamy do współpracy.

Jeżeli macie jakieś pytania, bądź chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat działania Związku piszcie bezpośrednio do Maćka Heńka. maciek.heczko@gmail.com

Zrzut ekranu 2015-03-31 o 12.32.27

Z wyrazami szacunku.
Polski Komitet Deskorolkowy

Mother’s Music

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Amatorska produkcja prosto z Edmonton, krótsza niż kwadrans, więc jestem pewien, że wielu osobom się spodoba taka deskorolka.

BONNE NUIT

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (7 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...

Ulice Barcelony nocą, na deskach Polara i w Conversach – ten mix na czasie dał bardzo przyjemny efekt.

Jeremy Ponce’s „Kooks” Part

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

Jeśli ktoś omija przejazdy osób, których nie zna może powinien zmienić swoje przyzwyczajenia bo to właśnie z takimi filmami jest się dużo łatwiej utożsamić bo to są takie same skejty jak my. Ich jedyną zajawą jest po prostu spędzenie dobrze czasu na ulicach i zbieranie materiału na spotach, których non stop wyszykują w swoim mieście. Każdy z nas tak robi, uwielbia gdy uda mu się zebrać kolejny klip do swojego przejazdu by potem móc go wspominać przez lata i cieszyć się jak ktoś inny, tym bardziej zupełnie nam nie znany, czerpie inspirację do wyjścia na deskę.

Spitfire Wheels: Arson Dept. : Busenitz – Gerwer – Plunkett

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Fajny klip od Spitfire, w którym trzech gości z opisu dobrze się bawi na ulicach San Francisco.

Lil Wayne x Torey Pudwill

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (17 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

Jeszcze trochę, parę tego typu filmów i stanę się wielkim fanem Lil Wayne’a. Zbudował sobie w Miami swój własny prywatny skatepark, który wygląda zajebiście, a widać po nim, że wcale to nie jest kaprys bo czuje się w nim niezwykle pewnie jak na gościa, który tak naprawdę krótko jeździ i zaczął dość późno. No i co po prostu jara się deską. Może w każdej chwili wydzwonić Toreya, powiedzieć mu by rzucił wszystko, zostawił zaspaną Shay Marię w łóżku i spakował się w jego odrzutowiec, który już czeka na lotnisku by po prostu wpaść do niego pojeździć. Wyobraźcie sobie mieć taką możliwość – zajarać się przykładowo curlingiem, zbudować sobie tor do gry na dachu swojej kwatery, a następnie zatrudnić całą bandę Kanadyjczyków by nauczyli cię w nią grać bo masz na to wielką zajawę. A jeśli ci się nie spodoba to zburzysz to i o tym zapomnisz. Lil Wayne raczej tak nie ma z deskorolką i wcale prędko z niej nie zniknie co może według mnie działać tylko na jej korzyść. Oby tylko zapomniał o jakiś trukfitach i po prostu zajął się dobrą zabawą, a hajs robił na muzyce bo czy jest w tym dobry czy nie to z pewnością mu to wychodzi.

On the radar: Austria’s Philipp Josephu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dobry newsik dla fanów europejskiej deskorolki, Philipp nagrał bardzo ciekawy przejazd, który rozkręca się z każdym kolejnym trickiem. Mi wpadł w oko ten fakie manual flip out na tailslide – czegoś takiego chyba wcześniej nie widziałem.