IDOSK8.com to najważniejsze skate newsy ze świata i Polski w jednym miejscu. Nie musisz wchodzić na inne strony w poszukiwaniu nowych filmów, ja to robię za Ciebie, nieprzerwanie od dwóch lat i nie zamierzam przestać. Teraz mamy tutaj również forum, gdzie możesz porozmawiać o deskorolce lub coś po prostu kupić czy sprzedać.
SZUKAJ
DODAJ

Skateboardowe Grand Prix Polski

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (10 votes, average: 2,60 out of 5)
Loading...

2013prizegiving

Szanowny Skaterze,

Kiedyś, jeden raz, w 1991 roku, przeprowadzono oficjalne deskorolkowe mistrzostwa Polski, które wygrał Arek Stępień. Wygrał i otrzymał propozycję sponsoringu Powella.

Od tego czasu minęły 22 lata, podczas których ani razu nie odbyły się mistrzostwa Polski w deskorolce. A szkoda, bo w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania czy Holandia co roku organizuje się taką imprezę. Wszyscy dobrze wiemy też, jaki jest poziom i możliwości zawodowej jazdy na deskorolce w tych państwach. Dlatego, w celu wsparcia rozwoju profesjonalnej jazdy w Polsce, Polska Asocjacja Skateboardingu postanowiła na początku 2013 roku zorganizować deskorolkowe mistrzostwa Polski pod nazwą Skateboardowe Grand Prix Polski. Jest to seria zawodów, których suma wyników tworzy ranking skaterów biorących udział w zawodach cyklu Grand Prix. Pierwszy rider w rankingu będzie mistrzem Polski.

Podobnie jak w 1991 roku, za najlepszy wynik Skateboardowego Grand Prix Polski 2013 roku, mistrz Polski otrzyma sponsoring firmy deskorolkowej. Po to, aby mogl sie jeszcze lepiej rozwijac na deskorolce.

Skateboardowe Grand Prix Polski od pierwszej chwili miało przede wszystkim wspierać rozwój skateboardingu w naszym kraju. Cztery udane pionierskie przystanki (Space Jam, Lines of Bielawa, Baltic Games, Fuck Yeah Jam) pierwszej edycji mamy już za sobą. Teraz przyszedl czas na połączenie idei z rzeczywistością – podsumowanie i nagrodzenie zwycięzcy, który po 22 latach będzie pierwszym oficjalnym mistrzem Polski.

Z tej okazji w mieście królów polskich Krakowie, w sobotę 25 stycznia 2014, o 16:00 odbędzie się impreza podsumowująca GP 2013 w Forum Skate Pool. W planach eventu jest: nagrodzenie zwycięzcy Grand Prix 2013 – Michała Mazura (roczny sponsoring Cliche z opcją przedłużenia od Monument.pl), Kraków Bowl Challenge (jam i Best Trick) oraz video podsumowanie 4 przystanków GP. Po deskorolce impreza przeniesie się na drugą stronę hotelu do Forum Przestrzeni – więc na melanż nie będzie daleko.

Dokładna lokalizacja imprezy znajduje się na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/717633501588230

Zapraszamy także na stronę asoskate.pl do zapoznanie się z pełnym ranking Skateboardowego Grand Prix Polski 2013.
Sponsorem głównym wydarzenia jest Monument.pl, za co bardzo duże podziękowania!
Dziękujemy również organizatorom czterech imprez, które były przystankami GP, oraz wszystkim którzy je wspierali.
Do zobaczenie w Krakowie! Show up, skate & party!
Zarząd stowarzyszenia Polska Asocjacja Skateboardingu.


3 komentarze

 • 1
  Anonim
  20 stycznia 2014 - 15:24 | Permalink

  CHALLANGE

   
 • 2
  kogut
  21 stycznia 2014 - 13:11 | Permalink

  Czyli jak to Polska deskorolka podziałami stoi. Dziwne, że np. o tej imprezie nie informuje InfoMag, pomimo iż osoby z Info zasiadają w AsoSkate? Z resztą to z tego co się orientuję to w samym Aso panuje dobry konflikt między chłopakami. Czekam też na najnowszy Dizaster Mag, gdzie Guga zapowiadał poruszenie pewnych spraw. Będzie ciekawie.
  Co do samego Grand Prix to idea dobra tylko niestety moim zdaniem wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. 2 przykłady: przystanki, które były imprezami z pewnym udziałem obcokrajowców Lines Of Bielawa, Baltic Games. No sorry, ale jak mamy mieć mistrza Polski to wyłońmy go najpierw z „polskich” imprez.
  Drugi przykład (tutaj akurat przypadłość wielu eventów w kraju): IV przystanek czyli Fuck Yeah Jam w Brzegu. Z partyzanta z środy na (lub dopiero w) czwartek sk8 media informują o imprezie, która ma się odbyć w sobotę i w dodatku miał to być właśnie IV przystanek. No żesz, później ogłosić się nie dało? Ciekawe ilu chętnych na ten przystanek nie zdołało na niego dojechać ze względu na tak krótki czas od momentu ogłoszenia do samego wydarzenia. (zapytajcie chociażby Maziego dlaczego nie było go w Brzegu)

   
 • 3
  adgsf
  21 stycznia 2014 - 16:37 | Permalink

  bo mazi jest rudym raperem a nie punkiem

   
 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Przed dodaniem komentarza, policz: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.