IDOSK8.com to najważniejsze skate newsy ze świata i Polski w jednym miejscu. Nie musisz wchodzić na inne strony w poszukiwaniu nowych filmów, ja to robię za Ciebie, nieprzerwanie od dwóch lat i nie zamierzam przestać. Teraz mamy tutaj również forum, gdzie możesz porozmawiać o deskorolce lub coś po prostu kupić czy sprzedać.
SZUKAJ
DODAJ

Stephane Zanette

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (32 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...

Piotrek Kostur powiedział mi, że Stephane to najbardziej zajawkowy deskorolkowiec na świecie jakiego zna i nic go nie jara tak bardzo jak fakt, że w Barcelonie mogliśmy go spotkać ponownie i znowu razem pojeździć. Na początku nie wiedziałem za bardzo o co mu chodzi ponieważ spotkałem Stefana w Polsce jak był ze znajomymi na tourze i rzeczywiście to była grupa zajawkowych typów, którzy zrobili mega fajny klip z ich touru po Europie, gdzie i Kostur miał swoje tricki, ale nie przykładałem do tego większej uwagi.
Gdy spotkaliśmy Stefana w Barcelonie i oprowadzał nas po co ciekawszych spotach podobało mi się to, że taki starszy już od nas nieco gość ma nadal wielką zajawę na deskę i gdzie nie byliśmy starał się dawać z siebie wszystko co już budziło we mnie wielki szacunek dla niego. Jednak punktem kulminacyjnym był moment, gdy wpadł do naszego mieszkania i odpalił powyższy przejazd. Ja zacząłem oglądać go mniej więcej w połowie i po pierwszych kilku trickach, które zobaczyłem wpadłem w wielki szok. To co się tam działo było tak skomplikowane, niecodzienne i z pewnością to było coś czego nie potrafię do niczego innego porównać. Na pytanie co to za film i kto to jeździ Stefan odpowiedział, że to przecież on we własnej osobie. Wyobraźcie sobie jak było mi wstyd, że jeździłem z takim gościem i nawet nie byłem świadomy jak niesamowita zajawa bije od niego i w końcu zrozumiałem słowa Kostura. Co jeszcze lepsze to ten przejazd Stephane nagrał w pięć dni, tylko na spotach swojej mieściny gdzieś we Francji, a na co dzień mieszka w Barcelonie gdzie jest 40 letnim nauczycielem matematyki we francuskiej szkole. Poza tym kto był w Barcelonie na bank szukał spotów na stronie skhateyou. To teraz możecie wiedzieć, że to między innymi dzięki Stefanowi trafiliście tam gdzie chcieliście bo to on uaktualnia te wszystkie mapy. Dzięki Stefan, pozdrawiam i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy.
To było jedno z najfajniejszych doświadczeń deskorolkowych w moim życiu.

Ten part pochodzi z filmu La petite Venise autorstwa skateshopu ABS Annecy, polecam obejrzeć całość bo to kawał przekozackiej roboty: http://vimeo.com/78729941.


2 komentarze

 • 1
  ;)
  7 grudnia 2013 - 12:50 | Permalink

  Ale mistrz! Dzięki takim osobistościom wiem, że do wieku starczego zostało mi od groma czasu, który mogę zajebiście spożytkować, a na deskorolkę nigdy nie jest za późno! DZIĘKI, POZDRO!

   
 • 2
  SKEJTONLI
  7 grudnia 2013 - 15:37 | Permalink

  Chciałbym mieć tak zajawkowych nauczycieli :D

   
 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Przed dodaniem komentarza, policz: Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.